Piłka nożna | Bielska Liga Okręgowa

Wydarzyło się... – 15. kolejka „okręgówki”
foto: Szymon Szwajkowski
  • 13-11-2017
  • 13:43
  • Facebook
  • Youtube""
MAN
Autor:
MAN

Wydarzyło się... – 15. kolejka „okręgówki”

Ostatnią pełną serię spotkań jesiennych w AP-Sport Bielskiej Lidze Okręgowej przyniósł miniony weekend. To, co najistotniejsze przywołujemy jako podsumowanie 15. kolejki.
Hit.
W futbolu, także tym beskidzkim, wiele już widzieliśmy. Ale chyba jednak nie wszystko. Bo któż mógł przewidzieć taki scenariusz, że dopiero ostatni mecz numer 15. przyniesie ligowe zwycięstwo ekipie z Wilkowic. Nagrodzona została w ten sposób nie tylko cierpliwość, ale i postęp, jaki GLKS wykonał na przestrzeni rundy. I to nawet, jeśli ostatniego „placu” w rundzie jesiennej opuścić nie zdołał.

Bohater.
Jakub Pilch.
Nad nominacją w tej kategorii zastanawialiśmy się wyjątkowo długo. Wybór padł na snajpera wilkowickiej ekipy, bo ten otworzył i zakończył w sobotę strzelanie swojej drużyny. Pilch błysnął przede wszystkim skutecznością, co w poprzednich spotkaniach nie było niestety na porządku dziennym.

Rozczarowanie.
Metal Skałka Żabnica.
Przed tygodniem podopiecznych Zbigniewa Skórzaka chwaliliśmy za dobry występ w Czechowicach, tym razem absolutnie podstaw ku temu nie ma. Defensywa, która zdawała się zyskać na jakości była w konfrontacji z gośćmi z Wisły nad wyraz dziurawa. A to musiało znaleźć odzwierciedlenie w wyniku. „Piątka” przyjęta przez żabniczan to... najmniejszy wymiar kary.

Liczba.
9.
Tyle ostatecznie wyniosła różnica punktowa między czechowickim MRKS-em, absolutnym dominatorem rozgrywek „okręgówki”, a wiceliderem na półmetku, czyli zespołem LKS-u Bestwina. To sporo, ale inaczej być nie mogło, skoro mistrz jesieni tylko w jednym meczu stracił punkty.

Co ciekawego?
Większość zwycięstw w meczach ostatniej z jesiennych kolejek zanotowały ekipy przyjezdne. W Żabnicy, Puńcowie, Pruchnej i Drogomyślu gospodarze „oddali” punkty. Z kolei w Bestwinie doszło do jedynego remisu.

Z 29 goli w minionej serii gier najwięcej, bo 7 obejrzeli kibice w Żabnicy. 6-krotnie fetowano w Puńcowie, a „milczącymi” były strzelby w Bestwinie. Ciekawostką jest fakt, że w pierwszych połowach meczów do „sieci” trafiano ledwie 6 razy.

Na czele klasyfikacji strzelców pozostał Jakub Ogiegło z Pasjonata, mający w dorobku 17 trafień. Po 14 mają Krzysztof Koczur (Błyskawica) oraz Szymon Płoszaj (WSS Wisła), przy czym tylko ten drugi może jesienny łup powiększyć. Z 13 golami na zimową przerwę udali się Mateusz Żyła (MRKS) oraz Adam Waliczek (Czarni).

Po dwakroć bramkarzy rywali pokonywali w weekend: Rafał Szczygielski (Cukrownik), Pilch (GLKS), Żyła (MRKS), Płoszaj (WSS Wisła) oraz jego klubowy kolega Sebastian Juroszek.

Z zaledwie 12 golami straconymi rundę zakończył zespół LKS-u Bestwina. To najlepsza defensywa w lidze, której nieznacznie ustępuje ta żywieckiej Koszarawy – 13 bramek.

Cyfra „0” w bilansie remisów zachowana została na finiszu rundy przy drużynach MRKS-u Czechowice-Dziedzice i LKS-u Leśna.

Nie została jeszcze rozstrzygnięta kwestia miejsca na najniższym stopniu podium przed zimową przerwą. Błyskawica uległa Pasjonatowi, a ten przy stracie 1 „oczka” ma jeszcze jesienią jeden mecz do rozegrania.

W najbliższą sobotę 18 listopada o punkty powalczą LKS '99 Pruchna z WSS Wisła oraz Pasjonat z Góralem Żywiec, wtedy też ostatecznie zakończy się runda w lidze okręgowej.

Pokonując Orła Łękawica niepokonany w derbach Żywiecczyzny pozostał zespół Górala.

Wyniki 15. kolejki:

Tempo Puńców – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:5 (0:0) RELACJA

LKS '99 Pruchna – Koszarawa Żywiec 0:2 (0:1) RELACJA

LKS Bestwina – Czarni Jaworze 0:0 RELACJA

Cukrownik Chybie – Spójnia Zebrzydowice 3:1 (0:0) RELACJA

GLKS Wilkowice – LKS Leśna 4:0 (0:0) RELACJA

Błyskawica Drogomyśl – Pasjonat Dankowice 1:2 (1:0) RELACJA

Góral Żywiec – Orzeł Łękawica 2:1 (1:1) RELACJA

Metal Skałka Żabnica – WSS Wisła w Wiśle 2:5 (1:1) RELACJA
Tagi: Wydarzyło się, 15. kolejka, AP-Sport Bielska Liga Okręgowa

Najpopularniejsze

Bez litości. Gol... bramkarza

Bez litości. Gol... bramkarza

Emocji co nie miara na koniec

Emocji co nie miara na koniec

Były zawodnik ich pogrążył

Były zawodnik ich pogrążył

Rozczarowanie?

Rozczarowanie?

ZaIskrzyło! Beniaminek zwycięski

ZaIskrzyło! Beniaminek zwycięski

Lider bezwzględny. Klęska na zakończenie

Lider bezwzględny. Klęska na zakończenie

A-klasowe zaległości

A-klasowe zaległości

Z przewidywalnym scenariuszem i golem na otarcie łez

Z przewidywalnym scenariuszem i golem na otarcie łez