Zdecydowały otwarcia. Mistrz nie dał rady
  • Youtube""
MAN
Autor:
MAN

Konfrontacją z gospodarzami rywalizację w turnieju Main Round UEFA Futsal Cup rozpoczął bielski Rekord. Mistrz Polski, pomimo doskonałej postawy w trwającym sezonie, nie był faworytem owego starcia.
Bielszczanie w ważny mecz inaugurujący kilkudniowe zmagania weszli źle. Już w 5. minucie gola dla Słowaków zdobył aktywny Radim Zaruba. Niebawem podwyższył na 2:0 Peter Kozar, a gdy indywidualną akcją odpowiedział w 7. minucie Artur Popławski, błyskawicznie Michała Kałużę zaskoczył ponownie Zaruba. Na nic zdał się też gol Popławskiego, dający Rekordowi kontakt na finiszu pierwszej połowy, bo wstęp drugiej czwartym trafieniem dla Slovana okrasił Marek Bahna. Mistrzowie Polski nie rzucili się bynajmniej do zdecydowanych ataków. W odróżnieniu od poprzednich meczów w tym sezonie brakowało im pomysłowości w rozegraniu akcji, dokładności oraz elementu zaskoczenia. Wspomniany Bahna w 33. minucie ponownie fetował bramkę, goście stracili już wówczas nadzieję, że losy konfrontacji będą w stanie odwrócić.

W środę przeciwnikiem ekipy z Cygańskiego Lasu będzie mistrz Gruzji - Georgians Tbilisi. Tylko wygrana przedłuży nadzieje podopiecznych Andrzeja Szłapy na triumf w turnieju.
Tagi: Rekord Bielsko-Biała, Slovan Bratysława, Main Round UEFA Futsal Cup