Piłka nożna | I liga

Jak ma grać drużyna bez trenera?
  • 11-08-2017
  • 20:52
  • Facebook
  • Youtube""

Jak ma grać drużyna bez trenera?

Po pucharowej potyczce ze Świtem wydawać się mogło, że "Górale" w końcu powrócili na właściwą ścieżkę. Jak się jednak okazało był to jednorazowy przebłysk, a spotkanie ze Stomilem w brutalny sposób zweryfikowało w jak fatalnym stanie jest drużyna Podbeskidzia. Tylko jak ma grać zespół bez trenera z którym obecnie trwa permanentna wojna na oświadczenia? 
Naprzeciwko stanęły dwie drużyny, które delikatnie mówiąc przeciętnie sobie radzą w ligowych rozgrywkach w obecnym sezonie i to też również było widać na boisku, choć to gospodarze częściej byli przy piłce oraz stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. W 25. minucie Artur Siemaszko oddał bardzo dobry strzał na bramkę Rafała Leszczyńskiego, lecz piłka jego szczęście uderzyła w słupek. Wśród bielszczan najbardziej aktywny był Dimitar Iliev, który próbował napędzać ofensywną grę "Górali", jednak wszelkie jego zapędy kończyły się na fiasku. Suma sumarum żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej w konsekwencji czego nie ujrzeliśmy goli w pierwszej połowie. 

Katastrofalnie zaczęła się druga część spotkania dla Podbeskidzia. W 50. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Piotra Głowackiego, który zakończył składną akcję swojej drużyny. Kwadrans później gracze Stomilu prowadzili już dwiema bramkami. Golkipera Podbeskidzia celnym strzałem pokonał Adrian Karankiewicz. Gwóźdź do trumny "Górali" w tym spotkaniu został przybity w 69. minucie. Bramkę na 3:0 zdobył A. Siemaszko, który płaskim strzałem z pola karnego zaskoczył R.Leszczyńskiego. Zespół Podbeskidzia zdołał odpowiedzieć tylko jedną bramką. Podanie Łukasza Sierpiny na gola zamienił Paweł Tomczyk. 

Jakie można mieć wnioski po tym spotkaniu? Podbeskidzie przegrywa 1:3 z przedostatnią drużyną w Nice I Lidze, która w meczu z bielszczanami zdobyła swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że sytuacja z Janem Kocianem musi być jak najszybciej rozwiązana. Cierpią na tym wszyscy, poczynając od frustracji kibiców, po fatalny obraz gry "Górali".  Zanim pojawią się kolejne oświadczenia drużyna Podbeskidzia może być na samym dnie w tabeli... 
Tagi: Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Nice I Liga
Stomil Olsztyn
Gole
1:0 Głowacki (50')
2:0 Karankiewicz (65')
3:0 Siemaszko (69')
3:1
( 0:0 )
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Gole
3:1 Tomczyk (84')

Skład
R. Leszczyński – Sierczyński, Wiktorski, Magiera, Moskwik, Pindera (66' Kostorz), Rakowski, Podgórski, Sierpina, Iliev (56' Matuszczyk), Sabała (54' Tomczyk)
Trener
Dariusz Fornalak

Najpopularniejsze

Strzelby uśpione

Strzelby uśpione

Rozgromiony outsider

Rozgromiony outsider

O jedną lepsi

O jedną lepsi

Druga połowa? Wyborna

Druga połowa? Wyborna

Zabrakło koncentracji

Zabrakło koncentracji

Serie obustronnie podtrzymane

Serie obustronnie podtrzymane

Kryzys trwa

Kryzys trwa

Gra lepsza niż wynik

Gra lepsza niż wynik