Piłka nożna | III liga

Duet kandydatów. Zadania niełatwe
  • 19-05-2017
  • 14:13
  • Facebook
  • Youtube""
KB
Autor:
KB

Duet kandydatów. Zadania niełatwe

Bielscy III-ligowcy niewątpliwie są wśród kandydatów do zakończenia rywalizacji na podium. Problem w tym, że kandydatów jest dużo więcej. Z bezpośrednimi kontrkandydatami Rekord i BKS Stal zagrają w najbliższy weekend. 

W sobotę „rekordziści” zmierzą się z rezerwami Miedzi Legnica, które wiosną zanotowały spory progres w tabeli. „Dwójka” I-ligowca zdobyła w tym roku 22 punkty. Biorąc pod uwagę mecze rewanżowe, tylko KS Polkowice dorównuje najbliższemu rywalowi ekipy z Cygańskiego Lasu, która dla porównania wywalczyła 14 „oczek”. Miedź II zajmuje aktualnie 4. pozycję, Rekord ze stratą dwóch punktów do przeciwnika 7. Z zespołem o zbliżonych możliwościach, na co wskazuje tabela, zagra także BKS Stal, który podejmie w niedzielę Piasta Żmigród. Podopieczni Dariusza Okonia są sklasyfikowani na 5. miejscu (45 punktów), ich przeciwnik na 9. (42 punkty). – Między pierwszą o ostatnią drużyną są różnice, ale nie tak duże, żeby mówić o łatwych meczach w tej lidze. Mamy w stawce kilkanaście drużyn o zbliżonym poziomie. Każdy mecz wymaga dużej koncentracji. GKS Jastrzębie roztrwonił przewagę, a Ruch Zdzieszowice, który dysponuje mocnym składem gra w kratkę. Przed nami sporo trudnych pojedynków, ale liczę na to, zdając sobie sprawę z tego, że to nie będzie łatwe zadanie, że w tym sezonie zaprezentujemy jeszcze futbol na podobnym poziomie do meczu z liderem. Wiem, że nas na to stać – mówi Wojciech Gumola, trener „biało-zielonych”

Zawodnicy Rekordu po raz pierwszy w tym miesiącu nie grali meczu w środku tygodnia, zatem... – Zespół po meczu z Jastrzębiem otrzymał dwa dni wolnego. Poświęciliśmy czas przede wszystkim na regenerację. Kilku zawodników narzekało na drobne urazy, głównie natury przeciążeniowej. Staraliśmy się podtrzymać to, co wypracowaliśmy, kilka aspektów odświeżyliśmy – klaruje nasz rozmówca, który w Legnicy nie będzie mógł skorzystać z „wykartkowanych” Dawida Hałata i Dawida Ogrockiego. – Powalczymy o podium, które stanowiłoby dla nas wyróżnienie, zarazem potraktujemy końcówkę sezonu jako etap przygotowań do następnych rozgrywek, więcej szans na grę otrzyma nasza młodzież. Odkąd gramy w III lidze zawsze tak postępowaliśmy, bowiem nigdy nie musieliśmy walczyć o utrzymanie – dodaje.  

 

Program 28. kolejki:

20.05.2017 r. (sobota), g. 17:00
Miedź II Legnica – Rekord Bielsko-Biała (g. 13:00)
Stal Brzeg – Górnik II Zabrze (g. 15:00)
Lechia Dzierżoniów – Śląsk II Wrocław (g. 15:30)
GKS 1962 Jastrzębie – Skra Częstochowa
Olimpia Kowary – Ruch Zdzieszowice
Ślęza Wrocław – Pniówek Pawłowice
KS Polkowice – Górnik Wałbrzych

21.05.2017 r. (niedziela), g. 17:00
BKS Stal Bielsko-Biała – Piast Żmigród
Unia Turza Śląska – Falubaz Zielona Góra

 

Tagi: Rekord Bielsko-Biała, BKS Stal Bielsko-Biała, III liga, grupa 3

Najpopularniejsze

Ciupka: Zrezygnowałem przez sprawy osobiste

Ciupka: Zrezygnowałem przez sprawy osobiste

Z punktami w komplecie

Z punktami w komplecie

Potrzebują napastnika

Potrzebują napastnika

Siatkonoga z gwiazdami

Siatkonoga z gwiazdami

Gdzie najwięcej młodzieży? Góral, Cukrownik...

Gdzie najwięcej młodzieży? Góral, Cukrownik...

Runda poniżej oczekiwań. Zabrakło optymalnego składu

Runda poniżej oczekiwań. Zabrakło optymalnego składu

Polsko-amerykańska lekcja

Polsko-amerykańska lekcja

Bez rewolucji, ale z "kosmetyką"

Bez rewolucji, ale z "kosmetyką"