• Youtube""
MAN
Autor:
MAN

Minionej soboty goszcząc w Bielsku-Białej ekipa Pniówka odniosła przekonujące zwycięstwo nad Rekordem. Dziś czoła jej usiłowali stawić piłkarze BKS-u.
Realizacja zadania według planu bielszczan przebiegała w pierwszej połowie wyśmienicie. Gospodarze podjęli kilka ofensywnych prób, dwie z nich zakończyły się golami. W 23. minucie z prostego błędu bramkarza Jakuba Świerczka skorzystał Mariusz Sobala, kierując futbolówkę do „pustaka”. Kwadrans później golkiper gości znów skapitulował. Choć uderzenie Jacka Jarnota jeszcze obronił, to wobec dobitki Łukasza Radomskiego nic do powiedzenia nie miał. Co ciekawe i najlepiej świadczące o jakości gry BKS-u, to fakt, że prowadzenie dwubramkowe wcale nie musiało być dla podopiecznych Dariusza Mrózka w pełni satysfakcjonujące. Dość wspomnieć, że po dwakroć ekipę z Pawłowic ratowały w tej połowie słupki, w tym jeszcze przy stanie 0:0, gdy bliski trafienia był Łukasz Zakrzewski.

Swoją wyższość, odsuwając w niepamięć zmarnowane okazje, BKS udowodnił błyskawicznie po powrocie na boisko. Zaledwie kilkadziesiąt sekund meczu po przerwie wystarczyło, by Sobala wynik „poprawił” na 3:0. Grało się już wówczas miejscowym znacznie łatwiej, mogli skupić się też bardziej na pilnowaniu wypracowanej zaliczki. Wcale jednak Pniówek aktywniejszy nie był, za wyjątkiem dogodnej sytuacji Karola Goika, który w 57. minucie fatalnie spudłował z najbliższej odległości, oraz niezłego strzału Jacka Wuwera sparowanego przez Krzysztofa Kozika. Pod całkowitą kontrolą bielszczan, z kilkoma kolejnymi niezłymi próbami zaczepnymi, bielski III-ligowiec korzystny rezultat dowiózł, biorąc odwet na pawłowiczanach za pokonanie sąsiada z Cygańskiego Lasu, a nade wszystko rehabilitując się za weekendową porażkę domową.
Tagi: BKS Stal Bielsko-Biała, Pniówek Pawłowice Śląskie, III liga