Piłka nożna | IV liga

Beniaminka pierwsze koty...
  • 12-08-2017
  • 19:15
  • Facebook
  • Youtube""
Arek Oczko
Autor:
Arek Oczko

Beniaminka pierwsze koty...

Dzisiejsza batalia w Czańcu była długo wyczekiwana przez klub z Ustronia. Kuźnia bowiem po raz pierwszy w historii zagrała na poziomie IV ligi. 
Ze sporą dozą niepewności przystępowali do spotkania z LKS-em Czaniec zawodnicy Kuźni. Mistrz bielskiej "okręgówki" blado wypadł w pierwszym kwadransie gry, w trakcie którego mógł stracić bramkę. Uderzenie Wojciecha Wilczka ostemplowało jednak spojenie słupka z poprzeczką. - Ten okres to nasza dominacja. Mogę mieć pewne pretensje do zespołu, że nie wpadła żadna bramka, bo okazje ku temu były liczne - zauważył Maciej Żak. Trener gospodarzy tego co najważniejsze doczekał się jednak pod koniec pierwszej połowy.

W 41. minucie po nieudanym zagraniu ustronian do wybitej piłki dopadł Piotr Świerczyński, który nie dał Pawłowi Sztefkowi większych szans na skuteczną interwencję. Ten gol niejako ustawił tempo meczu, wszak po zmianie stron więcej aniżeli akcji widzieliśmy walki o każdy centymetr boiska. - Trzeba przyznać, że to nie było ładne widowisko. Typowy mecz derbowy, sporo walki i kartek - dodał Żak, którego podopieczni w 1. kolejce odnieśli zwycięstwo. - To bardzo ważne. Dobrze rozpoczęty sezon buduje morale zespołu - podsumował. 
 
Tagi: LKS Czaniec, Kuźnia Ustroń, IV liga śląska
LKS Czaniec
Gole
1:0 Świerczyński (41')
Skład
Majda - Borak, Waligóra, Kaczmarczyk, Jurczak, Świerczyński, T.Kozioł, Nazdryn, P.Kozioł, Grabski (46' Palarczyk), Wilczek (68' Marczyński)
Trener
Maciej Żak
1:0
( 1:0 )
Kuźnia Ustroń
Gole
Skład
Sztefek - Pszczółka, Pala, Moskała, Michałek (46' Strach), Iskrzycki, Kuder (90' Madzia), Trybulec (46' Sikora), Czyż, Wojtasik, Pietraczyk (75' Zaczek)
Trener
Mateusz Żebrowski

Najpopularniejsze

Strzelby uśpione

Strzelby uśpione

Rozgromiony outsider

Rozgromiony outsider

O jedną lepsi

O jedną lepsi

Druga połowa? Wyborna

Druga połowa? Wyborna

Zabrakło koncentracji

Zabrakło koncentracji

Serie obustronnie podtrzymane

Serie obustronnie podtrzymane

Kryzys trwa

Kryzys trwa

Gra lepsza niż wynik

Gra lepsza niż wynik