Piłka nożna | PROFI CREDIT BLO

Beniaminek nie sprostał liderowi, ale opór stawił
foto: Krzysztof Dzierżawa
  • 19-05-2017
  • 19:53
  • Facebook
  • Youtube""
Arek Oczko
Autor:
Arek Oczko

Beniaminek nie sprostał liderowi, ale opór stawił

Jedynym meczem 25. kolejki bielskiej "okręgówki" rozgrywanym w piątek, był ten w Pietrzykowicach. Miejscowe Bory podejmowały Kuźnię Ustroń. 
- W pierwszej połowie przeciwnik bardzo dobrze się bronił. Przeważaliśmy, ale nie miało to większego przełożenia sytuacje bramkowe - mówił po meczu Mateusz Żebrowski, trener Kuźni, która w pierwszych 45. minutach nie była w stanie pokonać Rafała Prochownika. Okazję ku temu miał chociażby Łukasz Błasiak, który jednak z bliskiej odległości nie skierował piłki do siatki. Podopieczni Tomasza Fijaka bramce strzeżonej przez Patryka Kierlina zagrozili raptem raz. Uderzenie Dominika Szrajnera nie miało jednak szans powodzenia. - Szkoda, że w drugiej połowie nie graliśmy już tak konsekwentnie - kiwał głową Fijak, którego piłkarze ostatecznie przegrali 0:2. 

W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Pszczółka strzałem głową otworzył wynik spotkania. Gol ten wpłynął mobilizująco na obie drużyny. Więcej sytuacji strzeleckich - co oczywiste - mieli ustronianie, ale i Bory miały swoją wymarzoną okazję. W 85. minucie Fijak mógł doprowadzić do wyrównania, ale w dogodnym położeniu ostemplował słupek. - W ostatnich minutach postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zostaliśmy skarceni - powiedział grający trener Borów, odnosząc się do straconej bramki w doliczonym czasie gry, gdy na 0:2 trafił Adrian Sikora
Tagi: Bory Pietrzykowice, Kuźnia Ustroń, PROFI CREDIT Bielska Liga Okręgowa
Bory Pietrzykowice
Gole

Skład
Prochownik - Pawlus, P.Duraj, Sołtysik, Wandzel (46' Fijak), Szrajner (75' Uczniak), Dobija, Mocko, R.Motyka, G.Duraj, Socha (46' Basik)
Trener
Tomasz Fijak
0:2
( 0:0 )
Kuźnia Ustroń
Gole
0:1 Pszczółka (50')
0:2 A.Sikora (+90')
Skład
Kierlin - Brachaczek (61' Brak), Pszczółka, D.Madzia, Moskała, Ścibor (74' Szczęsny), Zaręba, R.Madzia (46' A.Sikora), Pietraczyk, M.Sikora (72' Zaczek), Błasiak
Trener
Mateusz Żebrowski

Najpopularniejsze

Nie zabrakło niczego

Nie zabrakło niczego

Ten ostatni kwadrans

Ten ostatni kwadrans

Płoszaj znów strzela

Płoszaj znów strzela

Do czterech razy sztuka

Do czterech razy sztuka

Faworyt... prowadził

Faworyt... prowadził

Klęska z zaskoczenia

Klęska z zaskoczenia

O degradacji coraz ciszej

O degradacji coraz ciszej

Minuty od sensacji

Minuty od sensacji