Piłka nożna | PROFI CREDIT BLO

Stawowy: Nasze przegrane są na "styku"
  • 18-05-2017
  • 19:17
  • Facebook
  • Youtube""
Arek Oczko
Autor:
Arek Oczko

Stawowy: Nasze przegrane są na "styku"

Jednym z meczów ostatniej szansy będzie dla zespołu z Ciśca sobotnia przeprawa z Metalem Skałka Żabnica. O tym spotkaniu oraz o całej 25. kolejce bielskiej "okręgówki" rozmawiamy z Szymonem Stawowym, trenerem Maksymiliana. 
- Kuźnia w poprzedniej kolejce zdobyła ważny punkt w Wiśle i to ona jest zdecydowanym faworytem w jutrzejszym meczu, choć Bory na pewno łatwo nie odpuszczą. Pietrzykowianie potrzebują punktów, ale raczej muszą ich szukać gdzie indziej. 
 
Drużyna z Bestwiny potrafi zaskoczyć pozytywnie jak i negatywnie. U siebie to na pewno bardzo groźny zespół. Wiślanie walczą o awans, dlatego stawiam na remis z podpórką na gości. 
 
Dwa zespoły, które grają w "kratkę", ale też nie mają obecnie większych celów. Koszarawa w meczach u siebie jest bardzo silna, co pokazała w kilku poprzednich spotkaniach. Moim zdaniem w Żywcu mogą podzielić się punktami. 
 
W Zebrzydowicach bardzo ciekawy mecz. Spójnia walczy o utrzymanie, potrzebuje punktów. MRKS potrafi natomiast je urwać wyżej notowanym przeciwnikom, a oddać słabszym. Czechowiczanie mają bardzo dobrą ofensywę, co powinno wystarczyć aby zwyciężyć. 
 
Wydaje mi się, że Błyskawica będzie chciała zmazać plamę za wysoką porażę z MRKS-em. Podział punktów jest jednak najbardziej prawdopodobny w starciu z drużyną z Wilkowic. 
 
Trudny mecz do wytypowania. Po tym co pokazała drużyna z Leśnej w meczu z nami, to dziwię się, że zdołała ona zdobyć tyle punktów. Jeżeli ta drużyna zagra tak jak z nami, to stawiam na Cukrownika. 
 
Wiadomo w jakiej jesteśmy sytuacji. Borykamy się z problemami kadrowymi. Ostatnie wyniki mamy na "styku". O porażkach decydują detale. Nie załamujemy się jednak. W meczu derbowym ze Skałką chcemy się przełamać i wygrać.
 
Gospodarze piłkarsko nie prezentują się najlepiej, walczą o utrzymanie. Góral wiosną gra trochę słabiej niż jesienią, dlatego większego faworyta nie widać. Remis z lekkim wskazaniem na żywczan. 
 
 
Program 25. kolejki:
 
19.05.2017 r. (piątek), g. 18:00
Bory Pietrzykowice - Kuźnia Ustroń
 
20.05.2017 r. (sobota), g. 17:00
LKS Bestwina - WSS Wisła w Wiśle
Koszarawa Żywiec - Pasjonat Dankowice
Spójnia Zebrzydowice - MRKS Czechowice-Dziedzice
Błyskawica Drogomyśl - GLKS Wilkowice
 
21.05.2017 r. (niedziela), g. 17:30
LKS Leśna - Cukrownik Chybie (g. 15:00)
Maksymilian Cisiec - Metal Skałka Żabnica
LKS '99 Pruchna - Góral Żywiec
Tagi: Szymon Stawowy, PROFI CREDIT Bielska Liga Okręgowa

Najpopularniejsze

Nie zabrakło niczego

Nie zabrakło niczego

Ten ostatni kwadrans

Ten ostatni kwadrans

Płoszaj znów strzela

Płoszaj znów strzela

Do czterech razy sztuka

Do czterech razy sztuka

Faworyt... prowadził

Faworyt... prowadził

Klęska z zaskoczenia

Klęska z zaskoczenia

O degradacji coraz ciszej

O degradacji coraz ciszej

Minuty od sensacji

Minuty od sensacji