• Youtube""
MAN
Autor:
MAN

Broniący pucharowego trofeum zespół z Wisły był zdecydowanym faworytem konfrontacji w Puńcowie.
Wiślanie dwie poprzednie pucharowe edycje zamienili w końcowe triumfy w podokręgu, bardzo bliscy tego są i teraz. Choć w środę w Puńcowie awans łatwo im nie przyszedł. Za sprawą Marcina Kołka, który wykorzystał akcję Jakuba Legierskiego, po kwadransie Tempo nieoczekiwanie wyszło na prowadzenie. Na całe szczęście dla gości szybko wyrównał Sebastian Juroszek. Gol na 1:1 był następstwem wrzutki Bartłomieja Ruckiego, minięcia się z piłką Mateusza Tomali i golkipera miejscowych Bartłomieja Oleksego oraz przytomności umysłu samego strzelca. Jeszcze w pierwszej połowie powinien paść kolejny gol dla WSS Wisła, lecz S.Juroszek z „wapna” koszmarnie chybił obok słupka.

Rozstrzygnięcie pucharowej rywalizacji przyniosła więc druga odsłona, w której przewaga wiślan nie podlegała dyskusji. W 64. minucie Jakub Kubica otrzymał futbolówkę od Tomali i uderzył nie do obrony. Na uwagę zasługuje, że faworyt zmarnował... kolejną „11”. W 82. minucie Szymon Płoszaj przegrał pojedynek z bramkarzem puńcowian, co ostatecznie na przyjezdnych się nie zemściło.